W październiku uczniowie koła historycznego reprezentowali naszą szkołę w konkursie pt. Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie gmin Polskie zamki gotyckie oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Zespół miał do wykonania dwa zadania – wizytówki poświęcone miejscom pamięci lub znanym i zasłużonym postaciom w okolicy, a także przygotowanie przewodnika edukacyjnego po miejscach pamięci narodowej. Nasi młodzi historycy zagłębili się w historię Powiśla okresu 20-lecia międzywojennego, szczególnie naszego pięknego miasta Kwidzyna. Efekt naszych starań to I miejsce!

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez uczestników konkursu. Sam film zmontował B. Żarczyński z klasy 8d.

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2022/11/zdj1-Miejsca-pamieci-w-okolicy-1-1024x768.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2022/11/zdj1-Miejsca-pamieci-w-okolicy-1-150x150.jpgadminBez kategoriiW październiku uczniowie koła historycznego reprezentowali naszą szkołę w konkursie pt. Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie gmin Polskie zamki gotyckie oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Zespół miał do wykonania dwa zadania – wizytówki poświęcone miejscom pamięci lub znanym i zasłużonym postaciom...Wtryna SP6 w Kwidzynie