Od kwietnia uczniowie klasy 6a uczestniczą w międzynarodowym projekcie eTwinning. Czym jest eTwinning? Otóż jest to jeden z programów Unii Europejskiej, współfinansowany przez Erasmus+, którego celem jest umożliwienie zdalnego kontaktu między uczniami i kadrą szkół z wielu państw europejskich, również spoza UE i realizacja międzynarodowych projektów międzyszkolnych.

Projekt, do którego dołączyli nasi uczniowie to „My Colourful World: Food and Festivals” (czyli w wolnym tłumaczeniu: „Mój kolorowy świat: jedzenie i świętowanie”).

W projekcie uczestniczy aż 11 szkół z 8 krajów.

Uczniowie tworzyli plakat reklamujący projekt. Oto galeria najlepszych prac.

Następnie uczniowie przygotowywali tradycyjne potrawy swoich krajów. Nasi szóstoklasiści spisali się świetnie. Teraz koleżanki i koledzy z Turcji, Portugalii czy Wysp Kanaryjskich już wiedzą jak zrobić krokiety z kapustą i grzybami albo usmażyć schabowego. Zapraszamy do obejrzenia filmów:

 

A w miniony piątek 8 szkół spotkało się na platformie Zoom. Mogli z sobą porozmawiać i sprawdzić swoją wiedzę o krajach uczestniczących w projekcie. Rywalizacja była zacięta. Nie udało się wygrać, ale wszyscy dobrze się bawili. Zresztą zobaczcie sami.