Prezentujemy Państwu wycinek pracy zespołu nauk ścisłych ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie.

O tym, że „bez pracy nie ma kołaczy” wiedzieli już nasi pradziadowie. Wiedzą też nasi nauczyciele matematyki, chemii, fizyki, geografii, biologii, przyrody, informatyki i techniki. Ludzie z pasją i ogromnym zaangażowaniem. Osoby, mocne i dobre w tym, co robią. Ludzie o wysokiej kulturze osobistej i nastawieniu na pracę z każdym dzieckiem…nawet tym trochę opornym.

Nie dziwi zatem fakt, iż co roku mamy coraz liczniejsze grono finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych, a wyniki egzaminu ósmoklasistów zazwyczaj znacząco przewyższają średnie ogólnopolskie, wojewódzkie czy miejskie.

Wielu naszych „ścisłych” absolwentów znalazło swoje miejsce w dobrych i bardzo dobrych liceach i technikach w mieście i poza nim.

Grupa nauczycieli – pasjonatów, którzy codziennie wykonują setki czynności, podejmują tysiące prób, by zainteresować dzieci światem, pokazać im właściwy odcień współczesnej rzeczywistości, zaszczepić dewizę „lubię wiedzieć” to z pewnością to, czego oczekiwałby każdy rodzic dla swojego dziecka.

A zatem ZAPRASZAMY do naszej wyjątkowej, przyjaznej dzieciom szkoły, w której tradycja i nowoczesność przenikają się i współbrzmią.