Chcąc krzewić zmianę zachowań w zakresie stylu życia naszych uczniów w dniach 19- 22 grudnia odbędą się w naszej szkole

DNI PROMOCJI ZDROWIA

Lp. Zadanie Klasy

Objęte zadaniem

Odpowiedzialni za wykonanie zadania Uwagi
1. Ocena BMI IV-VIII Pielęgniarka szkolna,
2. Test wydolności Ruffiera IV-VIII Nauczyciele w-f
3. Test sprawności motorycznej Zuchory IV-VIII Nauczyciele w-f
4. Elementy relaksacji.

Postarajmy się na każdej lekcji znaleźć chwilkę na odstresowanie się. Mogą to być głębokie wdechy i wydechy, rozluźnienie spiętych ramion i karku, bądź tylko wsłuchanie się w muzykę.

I-VIII Wszyscy nauczyciele https://www.youtube.com/watch?v=xSD1B62Xr7g

 

 

5. Zasady zdrowego odżywiania. IV- VIII Nauczyciele przyrody i biologii Prezentacje do pobrania na serwerze nauczycieli pod zakładką Promocja Zdrowia
6. Stres- konstruktywne sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Sposoby redukowania nadmiernego stresu i radzenia sobie z nim. IV- VIII Wychowawcy Prezentacja do pobrania na serwerze nauczycieli pod zakładką Promocja Zdrowia.
7. Praca plastyczna „zdrowie na talerzu” IV-VII Nauczyciel plastyki wychowawcy Uczniowie każdej klasy wyłaniają najciekawsze prace i umieszczają je na zewnętrznej stronie drzwi, pozostałe prace można powiesić wewnątrz klasy.
8. Zdrowe śniadanie I-VI Nauczyciel techniki, wychowawcy
  • W tym czasie będą odbywały się Wigilie klasowe, Zespół Promocji Zdrowia zachęca, aby na stole pojawił się zdrowy poczęstunek.
  • Zapraszamy chętne klasy do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem Bądź aktywny! Trzymaj formę !”(nasze aktywności i dobre nawyki żywieniowe w życiu codziennym). Zadaniem konkursowym jest nagrać filmik prezentujący zachowania prozdrowotne klasy w codziennym życiu szkolnym i pozaszkolnym. Nagrane na płytę lub pendrive prace należy dostarczyć do 13 stycznia do gabinetu p. pielęgniarki. Jeśli filmy będą opatrzone muzyką, proszę korzystać z legalnych źródeł. Zwycięska klas otrzyma w prezencie ”klasowy super dzień, czyli dzień klasowej integracji z piknikiem i zabawami w kwidzyńskim arboretum. Wyróżnione prace otrzymają nagrody niespodzianki.