16.03.2022 r. w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbył się ostatni etap XII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Historia regionalna II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8b Marcel Bawelski, zostając jednocześnie finalistą  konkursu! Wielkie brawa Marcel!

A tak o konkursie pisze p. Dawid Reschke, nauczyciel historii, który przygotował Marcela:

Przedmiotem zmagań konkursowych były wydarzenia lat 1939-1945, takie jak działania operacyjne w wojnie obronnej Polski, polskie punkty oporu na terenie przedwojennego woj. pomorskiego, czy polityka III Rzeszy wobec ludności polskiej na terenie Pomorza. Ciężko przy tym nie wspomnieć o zbrodniach przeprowadzonych przez okupantów niemieckich podczas II wojny światowej; to właśnie Piaśnica, Las Szpęgawski, czy KL Stutthof w świadomości historycznej mieszkańców Wybrzeża Gdańskiego stanowią symbol martyrologii ludności pomorskiej. Heroiczna walka, także ból i cierpienie narodu polskiego pozostaną na zawsze w pamięci pokoleń, co wyraźnie podkreśliła tematyka XII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Historia regionalna II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim.

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2022/03/zdj6-XII-Wojewodzki-Konkurs-Historyczny-min-1024x768.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2022/03/zdj6-XII-Wojewodzki-Konkurs-Historyczny-min-150x150.jpgadminBez kategorii16.03.2022 r. w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbył się ostatni etap XII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Historia regionalna II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8b Marcel Bawelski, zostając jednocześnie finalistą  konkursu! Wielkie brawa Marcel! A tak o konkursie pisze p. Dawid Reschke, nauczyciel historii, który przygotował...Wtryna SP6 w Kwidzynie