Mural – wersja 1

„Per aspera ad astra” (Przez trudy do gwiazd) – ta łacińska maksyma doskonale wpisuje się w przesłanie, jakie niesie mural ukazujący młode pokolenie, które niebawem zawładnie kosmosem. Marsjańska sceneria z penetrującym ją łazikiem nawiązuje do historycznego lądowania w lutym 2021 roku światowej myśli technicznej z polskim udziałem. Pozostawione przez łazik koleiny wyznaczają drogę podbijania kosmosu przez młodzież, która nie ma kompleksów i śmiało odkrywa wszechświat, wnosząc w niego cząstkę człowieczeństwa. Kolorystyka Czerwonej Planety podkręca ciekawość, która budzi się na wspomnienie nieograniczonych możliwości, jakie daje postęp.

Mural – wersja 2

Nieskrępowana radość bycia ze sobą i integracja poprzez zabawę wpisują się w mural, który pokazuje, jak niewiele potrzeba do szczęścia. Drewniany wózek z dyszlem, odwołujący się do przeszłych pokoleń, z których doświadczeń czerpiemy, podpowiada, że nie powinniśmy przekreślać dorobku przodków, idąc z postępem. „Każda epoka ma swe własne cele […] / Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy […]”, pisał A. Asnyk, więc niech młodzi kroczą ku przyszłości w harmonii z naturą, z dbałością o nią,  odpowiedzialni za tradycję, która kształtuje naszą tożsamość.

 

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2021/05/mural_ver1_na_szkole-min-1024x1021.pnghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2021/05/mural_ver1_na_szkole-min-150x150.pngadminBez kategorii  Mural - wersja 1 „Per aspera ad astra” (Przez trudy do gwiazd) – ta łacińska maksyma doskonale wpisuje się w przesłanie, jakie niesie mural ukazujący młode pokolenie, które niebawem zawładnie kosmosem. Marsjańska sceneria z penetrującym ją łazikiem nawiązuje do historycznego lądowania w lutym 2021 roku światowej myśli technicznej z polskim...Wtryna SP6 w Kwidzynie