23 września uczniowie klasy 8e uczestniczyli w grze terenowej „Śladami plebiscytu 1920 r. w Kwidzynie i okolicach”. Celem gry terenowej było wzmocnienie tożsamości regionalnej  młodego pokolenia oraz popularyzacja wiedzy dotyczącej historii Pomorza i Powiśla. Gra odbyła się w przestrzeni miejskiej Kwidzyna i polegała na rozwiązaniu karty zadań opartej na planie naszego miasta z lat 30. XX wieku. Uczestnicy podjęli wędrówkę po Kwidzynie odkrywając miejsca związane z wydarzeniami z 1920 roku. Ważnym aspektem gry terenowej było poznanie losów działaczy plebiscytowych – agitatorów polskiej sprawy. Główną atrakcją gry był wyjazd uczestników do Janowa, które w 1920 roku wraz z okolicznymi wioskami zostało przyznane Polsce i stworzyło enklawę na wschodnim brzegu Wisły, potocznie nazywaną Małą Polską. Na janowskim cmentarzu uczestnicy gry oddali hołd działaczom plebiscytowym zamordowanym w pierwszych miesiącach wojny. Zorganizowana przez IPN Gdańsk gra została podsumowana w janowskiej szkole, gdzie nasz zespół zdobył wyróżnienie.

  • Bartek, Czarek, Nikola i Domicela z klasy 8e podczas gry terenowej 23 września.
  • Bartek, Czarek, Nikola i Domicela z klasy 8e podczas gry terenowej 23 września.
  • Bartek, Czarek, Nikola i Domicela z klasy 8e podczas gry terenowej 23 września.
  • Gra terenowa: „Śladami plebiscytu 1920 r. w Kwidzynie i okolicach”

 

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/10/80-479060-1024x768.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/10/80-479060-150x150.jpgadminBez kategorii23 września uczniowie klasy 8e uczestniczyli w grze terenowej „Śladami plebiscytu 1920 r. w Kwidzynie i okolicach”. Celem gry terenowej było wzmocnienie tożsamości regionalnej  młodego pokolenia oraz popularyzacja wiedzy dotyczącej historii Pomorza i Powiśla. Gra odbyła się w przestrzeni miejskiej Kwidzyna i polegała na rozwiązaniu karty zadań opartej na...Wtryna SP6 w Kwidzynie