Europejski Dzień Języków (EDJ; ang. European Day of Languages, fr. Journée européenne des langues) – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowe.

Święto zostało ustanowione przez Radę Europy, z siedzibą w Strasburgu, w 2001 roku – na zakończenie zorganizowanego przez Radę Europy, Unię Europejską oraz UNESCO Europejskiego Roku Języków.

Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe. W poszczególnych państwach obchody są koordynowane przez Krajowe Punkty Kontaktowe. Poszczególne wydarzenia organizowane są przez instytucje kultury, organizacje pozarządowe, szkoły i biblioteki.

W naszej szkole także pamiętamy o Europejskim Dniu Języków Obcych. Nasi uczniowie: Maria Kuberska z klasy 8c i Jakub Schreiber z klasy 8e przedstawiają prezentacje poświęcone EDJO:

Zobacz pierwszą prezentację

Zobacz drugą prezentację

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/09/EDL_Logo1-1024x638.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/09/EDL_Logo1-150x150.jpgadminBez kategoriiEuropejski Dzień Języków (EDJ; ang. European Day of Languages, fr. Journée européenne des langues) – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowe. Święto zostało ustanowione przez Radę Europy, z...Wtryna SP6 w Kwidzynie