Kończy się rok szkolny 2019/2020, inny niż wszystkie wcześniejsze lata. Zapisze się w pamięci każdego ucznia, rodzica, nauczyciela, pracownika szkoły, jako czas wielu trudnych wyzwań.

Świat stanął na głowie za sprawą niewidzialnej, zakaźnej cząstki, zdolnej do zainfekowania wszystkich form życia, o królewskiej nazwie koronawirus.

W okresie epidemii, trzeba było zdać kilka ważnych egzaminów.

 Hasztag #zostań w domu.

Konieczne było ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. By nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo, wdrożyliśmy dyscyplinę bycia w domu. W tym czasie można było nadrobić zaległości w oglądaniu filmów, czytaniu książek, na które brakowało wcześniej czasu. Rozwijana była kreatywność, nowe umiejętności. Nauczyliśmy się twórczo spędzać czas z najbliższymi. Była to okazja do tworzenia wspólnych dzieł plastycznych, muzycznych, kulinarnych, rodzinnego wspierania pasji i zainteresowań.

 E-learning

Nowe technologie komunikacyjne do niedawna traktowane były jako narzędzia wspomagające nauczanie. Przez sytuację spowodowaną koronawirusem, stały się kołem ratunkowym w edukacji.

Chcąc- nie chcąc, bez wychodzenia z domu, trzeba było przejść szybki kurs umiejętności cyfrowych, szkolenia niezbędne do zdalnej pracy i nauki. W trybie nagłym należało opanować nowe narzędzia, przełamać własne lęki, przystąpić do edukacji on-line. Przez ponad 3 miesiące odbywało się nauczanie poza szkołą, które umożliwiło uczniom ukończenie edukacji na danym poziomie i uzyskanie promocji.

 Egzamin Ósmoklasistów

To przepustka niezbędna do realizacji kolejnego etapu edukacyjnego,  życiowych planów. 113 uczniów Szóstki pisało go w warunkach rygoru sanitarnego, z blisko dwumiesięcznym opóźnieniem wywołanym pandemią.

Życzę Wam, by wyniki, które otrzymacie za miesiąc pozwoliły Wam dostać się do nowej, wymarzonej szkoły.

Przepustką do dalszego kształcenia są świadectwa, wyniki 8-letniej nauki. Efekt już znamy. Mogliśmy wyróżnić, docenić i nagrodzić najlepszych. Gratuluję wspaniałych rezultatów.

Składam wyrazy uznania Rodzicom i dziękuję serdecznie za współpracę, pomoc i życzliwość. Życzę zawsze wielu powodów do radości.

Absolwentom Szóstki życzę powodzenia, kolejnych sukcesów edukacyjnych w nowych szkołach, trafnych wyborów, mądrych działań, odważnych kroków i satysfakcji z podejmowanych decyzji.

Realizujcie swoje plany, pomnażajcie swoje talenty, rozwijajcie najważniejsze zainteresowania. Mam nadzieję, że na swojej drodze spotkacie wielu mądrych ludzi.

Pamiętajcie o Waszych wychowawcach z klas 1-3 i 4-8, o tych wszystkich, którzy zarażali Was swoją pasją, o koleżankach i kolegach ze szkolnej ławy.

Za rok Szóstka będzie obchodziła jubileuszowy rok 60-lecia, diamentową rocznicę. Znów będzie okazja do spotkań, rozmów i wspomnień, także o najmłodszym roczniku absolwentów, do którego od dziś Wy się zaliczacie.

Życzę wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Bawcie się dobrze odpoczywając w przydomowych ogródkach, w parku, nad wodą czy w górach. Niech nadchodzące wakacje będą spokojne i pełne miłych niespodzianek.

Życzę dobrego humoru, zdrowia i bezpiecznego powrotu 1 września 2020 r. do szkół.

Dyrektor Szkoły

Lidia Nowacka

 

Czerwiec’ 2020 r.

 

 

 

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/06/beach-3369140_1920-1024x682.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/06/beach-3369140_1920-150x150.jpgadminBez kategoriiKończy się rok szkolny 2019/2020, inny niż wszystkie wcześniejsze lata. Zapisze się w pamięci każdego ucznia, rodzica, nauczyciela, pracownika szkoły, jako czas wielu trudnych wyzwań. Świat stanął na głowie za sprawą niewidzialnej, zakaźnej cząstki, zdolnej do zainfekowania wszystkich form życia, o królewskiej nazwie koronawirus. W okresie epidemii, trzeba było zdać...Wtryna SP6 w Kwidzynie