5 marca 2024 r. odbyła się pierwsza edycja zawodów z zakresu pierwszej pomocy dla szkół podstawowych pn. „SAFETY DAY-DZIEN BEZPIECZEŃSTWA” o Puchar Dyrektora ZSO nr 2, w której  uczniowie naszej szkoły w składzie: Nikola Puncewicz kl. 7a, Paweł Markowski kl. 7d, Jan Drypa kl. 7bi, Kacper Łoś kl 7bi, Michał Paurowski kl 8a oraz Paweł Pękal kl. 8c okazali się bezkonkurencyjni i sięgnęli po najwyższe trofeum. Pokonali wszystkie drużyny z powiatu kwidzyńskiego, które przystąpiły do konkursu. Drużyna wykazała się ogromną wiedzą i profesjonalnymi umiejętnościami, które z pewnością warto znać.  Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzeba wykorzystać je w życiu codziennym.
Uczniowie udowodnili, że potrafią poradzić sobie w każdej zagrażającej życiu sytuacji: wykonywali resuscytację, posługiwali się defibrylatorem, udzielali pierwszej pomocy przy otwartych  złamaniach i obciętych  kończynach, omdleniach, upadkach z wysokości, krwotokach itp. Wykonywane zadania wymagały od uczestników, poza wiedzą, świetnej współpracy w grupie. Gratulujemy rodzicom dzieci, biorących udział w zmaganiach oraz nauczycielce Pani Elżbiecie Zardzewiały, która doskonale przygotowała uczniów do niezwykle trudnego i wymagającego konkursu.
Ogromne podziękowania składamy na ręce organizatorów za profesjonalne przeprowadzenie konkursu.

 

Zdj.: Ewa Wiercińska
https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2024/03/IMG_9192-min-1024x768.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2024/03/IMG_9192-min-150x150.jpgadminBez kategorii5 marca 2024 r. odbyła się pierwsza edycja zawodów z zakresu pierwszej pomocy dla szkół podstawowych pn. 'SAFETY DAY-DZIEN BEZPIECZEŃSTWA' o Puchar Dyrektora ZSO nr 2, w której  uczniowie naszej szkoły w składzie: Nikola Puncewicz kl. 7a, Paweł Markowski kl. 7d, Jan Drypa kl. 7bi, Kacper Łoś kl 7bi,...Wtryna SP6 w Kwidzynie