17 kwietnia 2023 r. w auli Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia zaświadczeń Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zorganizowanych w przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku 2022/2023 dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego.

W gali udział wzięli dwaj nasi tegoroczni laureaci:

Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Historii – Wiktor Laskowski z kl. 8 b,
Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki – Fabian Taisner z kl. 7 c.

oraz opiekunowie – p. Monika Musielewicz oraz p. Dawid Reschke.

Zaświadczenia najlepszym uczniom województwa pomorskiego wręczył Pomorski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Bielang, gratulując laureatom poziomu wiedzy, talentu i systematycznej pracy. Kurator podkreśliła, że zawsze na wysiłek składa się kilka czynników: praca włożona przez nauczycieli dzielących się z uczniami wiedzą i umiejętnościami oraz pomoc rodziców, którzy z troską i zaangażowaniem myślą o edukacji własnych dzieci. Podziękowania skierowała do Przewodniczących Wojewódzkich Komisji Konkursowych oraz członków szkolnych i rejonowych komisji, którzy przygotowali testy, oceniali je i czuwali nad prawidłowym przebiegiem wszystkich etapów konkursu.

Całe wydarzenie uświetnił występ zespołu wokalnego.

A na koniec:

do stopnia I – szkolnego z 10 przedmiotów przystąpiło 25 302 uczniów,
w stopniu II – rejonowym wzięło udział 1456 osób,
w stopniu III – wojewódzkim – 363 osoby w tym komisja wyłoniła:
o 133 laureatów,
o 230 finalistów.

Zdjęcia wykonał p. D. Reschke.

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2023/04/IMG_0522-min-1024x683.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2023/04/IMG_0522-min-150x150.jpgadminBez kategorii17 kwietnia 2023 r. w auli Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia zaświadczeń Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zorganizowanych w przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku 2022/2023 dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego. W gali udział wzięli dwaj nasi tegoroczni laureaci: Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Historii -...Wtryna SP6 w Kwidzynie