W naszej szkole 2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Data jest nie przypadkowa. Jest to dzień urodzin Mahatmy Gandhiego. Walcząc o prawa społeczne i polityczne w Indiach szerzył bierny opór. Chciał aby ludzie nauczyli się żyć w harmonii, braterstwie i miłości.
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy ustanowiony został w 2006 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest propagowanie pokoju, tolerancji i bezpieczeństwa, a także zwiększenie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy i jej przeciwdziałania.

 

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2021/10/stopprzemocy-min-1024x659.pnghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2021/10/stopprzemocy-min-150x150.pngadminBez kategoriiW naszej szkole 2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Data jest nie przypadkowa. Jest to dzień urodzin Mahatmy Gandhiego. Walcząc o prawa społeczne i polityczne w Indiach szerzył bierny opór. Chciał aby ludzie nauczyli się żyć w harmonii, braterstwie i miłości. Międzynarodowy Dzień bez Przemocy ustanowiony został w 2006...Wtryna SP6 w Kwidzynie