Po raz kolejny w tym sezonie nasi uczniowie z klas sportowych 8e i 7e wystartowali w zawodach pływackich. Tym razem reprezentowali naszą szkołę i miasto w ogólnopolskich zawodach pływackich „Puchar Orki”, które odbyły się na pływalni w Grudziądzu.
Na starcie tych zawodów stanęło prawie 200 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie co spowodowane było miedzy innymi ogromnym „głodem” rywalizacji sportowej spowodowanym sytuacją w naszym kraju. Nasi zawodnicy, którzy muszą startować w zawodach organizowanych z zabezpieczeniem obostrzeń sanitarnych, pokazali się z bardzo dobrej strony.

Zdobyliśmy 14 medali a troje naszych uczniów dodatkowo stanęło na podium w klasyfikacjach generalnych w swoich rocznikach: drugi był Bartek Bródka a na trzecim stopniu podium stanęli Lena Szachmytowska i Juliusz Stojek.
Medale zdobywali: Magda Dobrowolska, Nikola Iljin, Bartek Bródka, Kinga Chojnacka, Michała Janusiewicz, Lena Szachmytowska oraz sztafeta w składzie Lena Szachmytowska, Kinga Chojnacka, Agata Wojnicz oraz Magda Dobrowolska.

Po zawodach trener Artur Szachmytowski powiedział:
Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich moich podopiecznych. Gratuluję medalistom ale też tym, którzy pomimo tego, iż nie zdobyli medali pływali na bardzo wysokim poziomie poprawiając swoje rekordy życiowe.

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2021/04/swimming-2486024_1280-1024x682.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2021/04/swimming-2486024_1280-150x150.jpgadminBez kategoriiPo raz kolejny w tym sezonie nasi uczniowie z klas sportowych 8e i 7e wystartowali w zawodach pływackich. Tym razem reprezentowali naszą szkołę i miasto w ogólnopolskich zawodach pływackich „Puchar Orki”, które odbyły się na pływalni w Grudziądzu. Na starcie tych zawodów stanęło prawie 200 zawodników z 19 klubów z...Wtryna SP6 w Kwidzynie