„Dziwny czas – dziwne Mistrzostwa Polski w pływaniu.
Poniedziałek, 1 w nocy, właśnie wróciliśmy z Zimowych Mistrzostw Polski juniorów 14 letnich w pływaniu. Z Mistrzostw, na które tak długo czekaliśmy. Z Mistrzostw, które już raz, w lipcu, zostały nam odebrane z powodu pandemii. Z Mistrzostw, do których z powodu zamknięcia pływalni, nie mogliśmy się w pełni przygotować. Ale też z Mistrzostw dla nas bardzo ważnych, może nawet najważniejszych. Bo naszych PIERWSZYCH.
Zawody odbyły się w dniach 18-20 grudnia na pięknej pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na starcie stanęło 587 zawodników ze 146 klubów z całej Polski. Były to bardzo dziwne Mistrzostwa. W związku z pandemią oraz licznymi ograniczeniami i obostrzeniami organizatorzy musieli stanąć na głowie żeby te zawody w ogóle mogły się odbyć. Najpierw podzielono zawodników na grupy po 150 osób, które ścigały się w poszczególnych sesjach. Zrezygnowano z rozgrywania finałów B a w finale a mogło startować tylko 8 zawodników. Po każdej sesji organizatorzy dezynfekowali trybuny. W związku z tym zawody rozpoczynały się o godzinie 7,00 a kończyły się po 21. Ale pomimo tych wszystkich ograniczeń i trudności BYŁO WARTO.
BYŁO WARTO, bo zawodnicy, którzy reprezentowali naszą szkołę i nasze miasto byli rewelacyjni. Rewelacyjni nie tylko sportowo ale przede wszystkim jako młodzi ludzie, którzy pomimo wielkiego stresu związanego z ich pierwszymi Mistrzostwami stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że warto w nich wierzyć i na nich stawiać.
BYŁO WARTO, bo stanowiliśmy jedną drużynę, gdzie każdy każdego wspierał dodając mu otuchy i kibicując podczas wszystkich startów.
BYŁO WARTO, bo sprawili super niespodziankę wyprawiając urodziny jednemu z opiekunów.
BYŁO WARTO, bo ………………po prostu BYŁO WARTO !!!!!
W skład naszej drużyny wchodziło 6 dziewczyn i 2 chłopców z klasy pływackiej 8e: Alicja Niewiadomska, Magdalena Dobrowolska, Lena Szachmytowska, Agata Wojnicz, Kinga Chojnacka, Amelia Grześkowiak, Bartosz Bródka oraz Juliusz Stojek.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczyć może 7 pobitych Rekordów Polski. Nasi młodzi pływacy, na tle tak ogromnej ilości zawodników, pokazali się z bardzo dobrej strony. Praktycznie w każdym starcie bili swoje rekordy życiowe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje 5 miejsce w Polsce Bartosza Bródki na 1500 metrów stylem dowolnym (do czwartego miejsca zabrakło niewiele ponad sekundę). Czas Bartka 17:26,10 to jego nowa życiówka pobita o prawie półtorej minuty. Rewelacja. Na 16 miejscu w Polsce swój start na 800 metrów stylem dowolnym zakończyła Lena Szachmytowska. Start okupiony ogromnym stresem ale jak się okazało po wyniku BYŁO WARTO. Brawa należą się również naszym sztafetom. Dziewczyny w składzie Kinga Chojnacka, Magdalena Dobrowolska, Amelia Grześkowiak i Lena Szachmytowska w sztafecie 4×200 metrów stylem dowolnym zajęły doskonałe 13 miejsce w Polsce. Natomiast w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym były 16 drużyną w Polsce a 4×100 metrów stylem dowolnym zakończyły na miejscu 17. Pozostali nasi zawodnicy również zasługują na wielkie brawa za determinację oraz ogromny hart ducha. Brawo.
Podsumowując chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować moim zawodnikom, ich rodzicom a za trud i zaangażowanie w tym trudnym dla wszystkich okresie.
Artur Szachmytowski
https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2021/02/pool-3810431_1920-1024x683.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2021/02/pool-3810431_1920-150x150.jpgadminBez kategorii'Dziwny czas – dziwne Mistrzostwa Polski w pływaniu. Poniedziałek, 1 w nocy, właśnie wróciliśmy z Zimowych Mistrzostw Polski juniorów 14 letnich w pływaniu. Z Mistrzostw, na które tak długo czekaliśmy. Z Mistrzostw, które już raz, w lipcu, zostały nam odebrane z powodu pandemii. Z Mistrzostw, do których z powodu zamknięcia...Wtryna SP6 w Kwidzynie