Czym można zająć się w domu w czasie zbliżających się ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i oddać się
rywalizacji o klocki, książki i inne nagrody! Do ciekawej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zaprasza serwis internetowy Dyktanda.pl.
Ideą Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole
wiedzy na temat ortografii. Do tego dodano pierwiastek zdrowej rywalizacji o nagrody rzeczowe.
Konkurs rozpocznie się wraz ze startem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do
niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą sukcesywnie pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie
przygotowano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik będzie otrzymywał punkty. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.
Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców.

Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie odszedł
z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym,otrzyma miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.
Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/rz/ż. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie sięgają po niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.
Konkurs odbywa się w całości przez internet, a udział jest bezpłatny.

Zachęcamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem:
https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Materiały graficzne konkursu (loga, banery) można znaleźć na naszym dysku google:
https://drive.google.com/drive/folders/1ySjGf83sOa_snpYNZs-0x6HvdDL_4hH4?usp=sharing

Powodzenia!

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/12/button-white.pnghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/12/button-white-150x150.pngadminBez kategoriiCzym można zająć się w domu w czasie zbliżających się ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i oddać się rywalizacji o klocki, książki i inne nagrody! Do ciekawej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zaprasza serwis internetowy Dyktanda.pl. Ideą Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej z utrwalaniem...Wtryna SP6 w Kwidzynie