Drogi Uczniu!

Pierwszy raz nie możemy świętować tego święta z Tobą, ale nie zapominamy

o Tobie i w tym szczególnym dniu życzymy Ci:

Tyle spokoju, ile tylko potrzebujesz,

tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne,

tyle szczęścia, abyś nie oszalał z nadmiaru

i tyle smutku, aby równowaga się zachowała

po wsze czasy, wszystkiego najlepszego!

 Happy Children’s Day!

Ein glücklicher Kindertag!

Feliz dia del niño!

 Żeby Dzień Dziecka był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów:

 1. Śniadanie do łóżka- trzeba tylko wcześniej poprosić mamę o przygotowanie czegoś pysznego- może naleśniki z bananem i nutellą?
 2. Wycieczka rowerowa- każdy z nas ma swoje ulubione trasy, pogoda w czerwcu nam sprzyja, nie zapomnijcie tylko o kasku i maseczkach!
 3. Seans filmowy- nigdy nie mamy czasu na ulubione filmy i seriale, a to świetny moment, by obejrzeć fajny film z całą rodziną. Popcorn obowiązkowy!
 4. Pizza i lody- to połączenie idealne, zamów pizzę do domu lub przygotuj ją wspólnie z domownikami, nie zapomnijcie o deserze!
 5. Shopping- 2 w 1- wspólne wyjście do sklepu i wybór wymarzonego prezentu!
 6. Wieczór planszówek- może pora na rodzinny turniej? Srabble, dobble czy może Monopol?

 Kilka faktów na temat Dnia Dziecka:

 1. Dzień Dziecka nie zawsze obchodzony jest 1 czerwca. Międzynarodowy Dzień Dziecka świętowany jest na świecie 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka. W Japonii i Korei Południowej  dzieci i rodzice celebrują go 5 maja. We Francji, Indiach i Kanadzie dzień dziecka przypada na 20 listopada
 2. Święto ma dopiero 65 lat! Pierwsze wzmianki o nim pojawiały się już w okresie międzywojennym XX wieku. W 1924 roku obradująca w Genewie Liga Narodów przyjęła Deklarację Praw Dziecka, w której podkreślono, że każde dziecko ma prawo do normalnego rozwoju i opieki,a „ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego”. Oficjalnie Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiono w 1954 roku. Była to decyzja Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.
 3. W Polsce Dzień Dziecka obchodzony był już od 1929 roku i przypadał 22 września. Tego dnia dzieci były zwolnione z zajęć szkolnych – po mszach odbywały się w szkołach akademie, a następnie zabawy, w trakcie których rozdawano słodycze.
 4. W Indiach związku ze świętem, dzieci nie muszą zakładać do szkoły mundurków i mogą przyjść ubrane na kolorowo. Dodatkowo do wybranego przez dziecko stroju, przypinana jest róża, którą dziecko może przekazać dalej. W Chinach w tym dniu dzieci mają wolne od szkoły. Meksyk, zamiast odwoływać lekcje, przygotowuje specjalne zajęcia, by wspólnie celebrować czas z  najmłodszymi.
 5. Japonia świętuje Dzień Dziecka 2 razy w roku, a to za sprawą podziału na płeć. Dziewczynki mają swój dzień w marcu (3.03), a chłopcy w maju (5.05). Jest to oparte na  długoletniej tradycji pochodzącej aż z VIII wieku. Dziewczynki w tym dniu przygotowują się na festiwal lalek, chłopcy na festiwal samurajów. Japończycy w tym dniu dekorują swoje domy lalkami i kwiatami śliwki.

 Źródło:

 https://mamotoja.pl/

https://czasnawywczas.pl/

 

Umil sobie dzisiejszy dzień filmem z całą rodziną!

Dla młodszych:

Jak ukraść Księżyc?

Lego Przygoda

Wielka Szóstka

Mały Książe

Jak wytresować smoka

Piotruś Królik

Charlie i fabryka czekolady

Dla starszych kinomanów:

Cudowny Chłopak

Gwiazd naszych wina

Do wszystkich chłopców, których kochałam

Cuda z nieba

Chodzenie, jazda, rodeo

 

Dla miłośników rysunku i malarstwa:

http://krokotak.com/

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/06/prace-plastyczne/

 

Nie mamy czasu na  nudę!

https://czasdzieci.pl/quizy/

https://kahoot.com/schools-u/

https://miastodzieci.pl/kolorowanki/k/krzyzowki-dla-dzieci/

https://www.e-kolorowanki.eu/

https://puzzlefactory.pl/

 

A jeśli tego dnia chcesz zostać w domu pozwiedzaj wirtualnie najsłynniejsze muzea świata!

https://www.travelandleisure.com/attractions/museums-galleries/museums-with-virtual-tours

 

 

 

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/05/person-976759_1920-1024x683.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/05/person-976759_1920-150x150.jpgadminBez kategoriiDrogi Uczniu! Pierwszy raz nie możemy świętować tego święta z Tobą, ale nie zapominamy o Tobie i w tym szczególnym dniu życzymy Ci: Tyle spokoju, ile tylko potrzebujesz, tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne, tyle szczęścia, abyś nie oszalał z nadmiaru i tyle smutku, aby równowaga się zachowała po wsze czasy, wszystkiego najlepszego!  Happy Children’s...Wtryna SP6 w Kwidzynie