Wojewódzki Turniej CzytelniczyMole Książkowe” jest konkursem internetowym, wieloetapowym  i wielopłaszczyznowym. Celem jest zachęcanie uczniów do czytania książek różnych autorów. W tym roku hasło konkursowe brzmiało: „Dzieci w powieściach polskich pisarek”.
Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas VI–VIII szkół podstawowych z województwa pomorskiego, którzy pragnęli sprawdzić się w potyczkach językowych i czytelniczych, z wykorzystaniem umiejętności informatycznych. Łącznie zarejestrowało się 100 uczniów ze szkół podstawowych z całego województwa.

Turniej dotyczył znajomości: treści czytanych książek, okoliczności ich powstania i podstawowych danych o autorkach. Na podstawie lektury uczestnicy odpowiadali na pytania konkursowe w formie zadań zamkniętych i otwartych on-line. Organizatorzy zwracali szczególną uwagę na właściwą konstrukcję zdania, ortografię i interpunkcję (błędy skutkowały utratą punktów).

Bartek Bródka – uczeń kl. 7e – pod kierownictwem p. Danuty Chodorowskiej plasował się na I miejscu we wszystkich etapach konkursu i w finale także okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając tytuł laureata z pierwszą pozycją na liście zwycięzców.

 

Gratulujemy Bartkowi wiedzy i zdolności!

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/05/book-2160539_1280-1024x576.pnghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/05/book-2160539_1280-150x150.pngadminBez kategoriiWojewódzki Turniej Czytelniczy „Mole Książkowe” jest konkursem internetowym, wieloetapowym  i wielopłaszczyznowym. Celem jest zachęcanie uczniów do czytania książek różnych autorów. W tym roku hasło konkursowe brzmiało: „Dzieci w powieściach polskich pisarek”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas VI–VIII szkół podstawowych z województwa pomorskiego, którzy pragnęli sprawdzić się w potyczkach...Wtryna SP6 w Kwidzynie