Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie

S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A

przyszłych pierwszoklasistów z rodzicami na Integracyjne Spotkania w Szóstce

w piątek, 22 marca 2019 r.

W programie:

10.00-15.20 – Szkoła w działaniu– zajęcia przy drzwiach otwartych

– zwiedzanie szkoły, możliwość obserwacji zajęć szkolnych „na żywo”.

15.20-17.00 – Otwarta szkoła

– zwiedzanie szkoły, niespodzianki i atrakcje dla przyszłych pierwszoklasistów

17.00-18.00 – (sala 42) – spotkanie z dyrekcją szkoły, nauczycielami i specjalistami;

– wręczenie nagród, wyróżnień i tytułów Mistrza w konkursach podczas I Spartakiady Integracyjnej

Dlaczego warto wybrać „Szóstkę”?

1. Jesteśmy największą w mieście społecznością szkolną. Cieszymy się dużym zaufaniem rodziców, którzy są współgospodarzami szkoły. W szkole nie ma dwuzmianowości.
  2. Klasy pierwsze i drugie uczą się w oddzielnym budynku, w którym znajduje się także świetlica i sale zabaw. Do budynku przylega duży plac zabaw.
  3. Każda klasa ma przypisaną swoją salę, a każdy uczeń ma swoją szafkę na korytarzu, w której pozostawia odzież i przybory szkolne.
  4. Wejścia do szkoły w czasie zajęć są zamykane i nadzorowane (dyżurka, domofony, monitoring wizyjny).
  5. Dysponujemy nowoczesną bazą dydaktyczną, m.in. pracowniami przyrodniczymi (fizyczną, chemiczną, biologiczną, geograficzną). W każdej klasie jest projektor multimedialny, a w 12 salach tablice interaktywne.
  6. Przy bibliotece działa Internetowe centrum informacji multimedialnej ICIM, czytelnia.
  7. Posiadamy doskonałe warunki do rozwijania sprawności fizycznej u dzieci: halę sportową, salę gimnastyczną (odnowiona w okresie tegorocznych ferii), sale ćwiczeń i rekreacji oraz doświadczania świata. W sąsiedztwie szkoły znajduje się Stadion Miejski na ul. Sportowej i Pływalnia Miejska na ul. Wiejskiej. Korzystamy z Pływalni przy ul. Słowackiego.
  8. W klasach pierwszych realizowany będzie program „Edukacja przez szachy”.
  9. Od klasy czwartej wprowadzamy dodatkowe zajęcia z nauki programowania.
  10. Zapewniamy cykl szkolenia sportowego w klasach 4-8 w dyscyplinach: siatkówka dziewcząt, koszykówka chłopców, piłka nożna chłopców, lekkoatletyka, pływanie.
  11. Rozwijamy zdolności i umiejętności dzieci, które uzyskują osiągają liczne sukcesy sportowe (jesteśmy w mistrzowskiej czołówce szkół), artystyczne, wysokie wyniki w nauce. Oferta zajęć pozalekcyjnych tworzona jest w oparciu o sugestie rodziców i dzieci.
  12. Uczniowie mają możliwość nauki języków: angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego.
  13. Mamy szkolny radiowęzeł, telebimy, stronę internetową (sp6.kwidzyn.pl) i profil na Facebooku.
  14. W szkole zatrudniona jest wykwalifikowana, przyjazna kadra pedagogiczna. Specjaliści: pedagog, psycholog, logopeda, terapeuta, oligofrenopedagog, surdopedagog i tyflopedagog prowadzą zajęcia z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
  15. Dla dzieci niepełnosprawnych organizujemy naukę w klasach integracyjnych na każdym poziomie edukacyjnym. W klasach integracyjnych jest do 20 osób (w tym do 5 dzieci niepełnosprawnych) i pracuje dwóch nauczycieli: przedmiotowiec i pedagog specjalny (wspomagający).
  16. Pracę nauczycieli w szkole wspomagają pracownicy zatrudnieni na stanowisku pomocy nauczyciela. Przyprowadzają dzieci na obiad na stołówkę, opiekują się podczas jedzenia obiadu, pomagają w czynnościach obsługowych.
  1. Codzienną opiekę medyczna sprawuje pielęgniarka szkolna. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  2. Świetlica szkolna czynna jest codziennie od godz.6.30 do godz.16.30.
  3. Kuchnia prowadzona jest przez ajenta, a obiady wydawane codziennie w godzinach 11.30-14.45.
  4. Wrzesień jest miesiącem integracji i adaptacji do nowych, szkolnych warunków, okresem przygotowań do ślubowania 1.klasistów. W tym okresie, po uzgodnieniu z nauczycielami, rodzice mogą być obserwatorami zajęć. Czas lekcji i przerwy jest regulowany przez nauczyciela, dostosowany do potrzeb dzieci.
  5. Mamy bogate kalendarium imprez szkolnych integracyjnych, festynów, konferencji.
  6. Należymy do sieci szkół promujących zdrowie. Kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci organizując codziennie „Drugą i trzecią przerwę na drugie śniadanie”. Umożliwiamy spokojne spożycie drugiego śniadania w klasie. Realizujemy program dla szkół – mleko, warzywa, owoce. Prowadzimy zajęcia prozdrowotne w ramach programów: „Trzymaj Formę”, „Bieg po zdrowie”, „Dobry Wybór”.

dyrektor szkoły Lidia Nowacka

Galeria zdjęć:

adminBez kategoriiSzkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A przyszłych pierwszoklasistów z rodzicami na Integracyjne Spotkania w Szóstce w piątek, 22 marca 2019 r.   W programie: 10.00-15.20 – Szkoła w działaniu– zajęcia przy drzwiach otwartych  - zwiedzanie szkoły,...Wtryna SP6 w Kwidzynie