Szanowni Państwo,
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa.
Informację przekazał dyrektor generalny dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Pandemia jest ogłaszana, gdy dochodzi do wybuchu epidemii w kilku wtórnych ogniskach pod różną szerokością geograficzną.
Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli.
Zachorowania na COVID-19 obserwuje się we wszystkich grupach wiekowych.
Zazwyczaj choroba przebiega u dzieci łagodnie. Nie znaczy to jednak, że nie zakażają się wirusem, nie chorują, ani że nie mogą zakazić innych osób. Odnotowano przypadki, kiedy osoba bez jakichkolwiek objawów chorobowych zakaziła swoich bliskich.
Statystyki wskazują, że wśród osób ciężko chorych jest więcej mężczyzn.
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, której towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Należy o tym pamiętać i pomóc, na przykład w zakupach. To nasi seniorzy mogą potrzebować opieki.
Obserwujmy i stosujmy się wszyscy do komunikatów uprawnionych służb państwowych i lokalnych.
Gdy jesteśmy chorzy pozostańmy w domu, a gdyby były to symptomy COVID-19 – zgłaszajmy się pod wskazany przez wojewodę kontakt.
Przestrzegajmy procedur i zaleceń, dbajmy o higienę osobistą.
Podstawowe zasady zapobiegawcze, które wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia zamieszczane są w komunikatach GIS. Pamiętajmy, że należy często myć ręce wodą z mydłem, a podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Nosiciel wirusa zakaża podczas kaszlu, kichania, mówienia. Należy unikać dotykania oczu, nosa i ust nieumytą ręką, gdyż przez taki kontakt można się zakazić. Należy zachować co najmniej 1-1,5 m odległości od osoby chorej.
Wirusy mogą przetrwać do kilku godzin na rzeczach, na których znajdują się wydzieliny np. ślina.
Bądźmy życzliwi dla siebie nawzajem. Wykażmy cierpliwość w stosunku do osób, których sytuacja przerasta.
Pomagajmy rozsądnie tym, którzy naszej pomocy potrzebują.
Sił i zdrowia życzę wszystkim
Lidia Nowacka- dyrektor szkoły.
adminBez kategoriiSzanowni Państwo, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa. Informację przekazał dyrektor generalny dr Tedros Adhanom Ghebreyesus. Pandemia jest ogłaszana, gdy dochodzi do wybuchu epidemii w kilku wtórnych ogniskach pod różną szerokością geograficzną. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Zachorowania na COVID-19 obserwuje się we wszystkich grupach wiekowych. Zazwyczaj choroba przebiega u...Wtryna SP6 w Kwidzynie