Marzeniem Colina Ważnego z klasy 5f jest: być jak Robert Kubica.
Colin ma wyjątkową pasję (trenuje karting)  i międzynarodowe sukcesy sportowe.
Urodził się Bristolu i tam też rozpoczęła się jego przygoda z kartingiem, ale ma kwidzyńskie korzenie. Pierwsze kroki w kartingu zaczął stawiać w Wielkiej Brytanii w wieku zaledwie 7 lat. Pasją do motoryzacji zaraził go jego ojciec.

O tym jak wielkie są sukcesy Colina, świadczy fakt, że został on  czołowym kierowcą w Europie i na świecie!
Ostatnie sukcesy Colina to:

• Trzecie miejsce  w Mistrzostwach Europy centralnej CEE Rotax Max Challenge.
  • Mistrzostwa ROTAX MAX Challenge International Trophy 2019 na słynnym francuskim torze Le Mans (sierpień 2019)
    To zawody światowej rangi. Podczas 5 dni rywalizacji udział w nich wzięło blisko 300 kierowców z 48 krajów.
    Po kwalifikacjach na czas Colin zajął 5. Pozycję, a w kolejnych 3 wyścigach w gronie 32 kierowców w finale wywalczył 6 pozycję wśród najlepszych zawodników z całego świata.
  • Ostatnia runda British Championship 5-6 września w Wielkiej Brytanii. Wyścigi w Anglii odbywały się na dobrze znanym Colinowi obiekcie – torze Forest Edge. Wśród czołówki zawodników z UK nasz zawodnik startował w finale dopiero z 14. pozycji, kończy jednak na świetnym – 6. miejscu.
  • Kolejny wrześniowy „challenge” tego młodego kartingowca to wyścigi w Czechach i Austrii w serii CEE Rotax Max Challenge – mistrzostw Europy centralnej. W cyklu europejskiej serii Rotax CEE, wyścigi odbywały się w 5 krajach m.in Włoszech, Polsce, Węgrzech, Czechach oraz Austrii. Colin Ważny w klasyfikacji generalnej zajął 3 miejsce oraz tytuł II wicemistrza Cee Rotax Max Challenge 2019. To duży sukces jak na pierwszy sezon nowej dużo szybszej i mocniejszej klasie wyścigowej Rotax Minimax.

Poniżej galeria zdjęć z Colinem w swoim bolidzie.

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2019/11/colin.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2019/11/colin-150x150.jpgadminBez kategoriiUczniowie naszej szkoły uprawiają różne dyscypliny sportowe, osiągają sukcesy, mają swoje pasje i marzenia. Marzeniem Colina Ważnego z klasy 5f jest: być jak Robert Kubica. Colin ma wyjątkową pasję (trenuje karting)  i międzynarodowe sukcesy sportowe. Urodził się Bristolu i tam też rozpoczęła się jego przygoda z kartingiem, ale ma kwidzyńskie korzenie. Pierwsze...Wtryna SP6 w Kwidzynie