Doskonałą formę zaprezentowali młodzi pływacy z klas sportowych o profilu pływackim ze Szkoły Podstawowej nr 6 podczas rozgrywanych w dniu 12.05.2019 roku zawodów o Puchar Burmistrza Świecia.

Na starcie stanęło 430 zawodników z 29 klubów z całej Polski.
Wśród ogromnej konkurencji nasi zawodnicy zdobyli 13 medali (4 złote -5 srebrnych – 4 brązowe).
Ponadto uczennica klasy sportowej 6 E, Lena Szachmytowska,  została najlepszą zawodniczką zawodów wśród 13 latek a Michalina Lemańska z tej samej klasy była druga.

Na podium zawodów w Świeciu stanęli:

Chojnacka Kinga, Lemańska Michalina, Szachmytowska Lena, Antos Piotr i Hejna Jakub.

Po zawodach trener zawodników, Artur Szachmytowski, powiedział: „ To były bardzo udane zawody dla moich podopiecznych i dla mnie. 13 medali i wysokie miejsca w klasyfikacjach medalowych pokazały, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Na pochwałę zasługują nie tylko medaliści zawodów ale cała moja ekipa pływaków. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe i pokazali prawdziwy sportowy charakter. Aż miło było patrzeć na ich zaangażowanie oraz prawdziwy „team spirit”. Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych i mam nadzieję, że na kolejnych zawodach zaprezentują się równie wspaniale”.

Serdecznie gratulujemy sukcesów

adminBez kategoriiDoskonałą formę zaprezentowali młodzi pływacy z klas sportowych o profilu pływackim ze Szkoły Podstawowej nr 6 podczas rozgrywanych w dniu 12.05.2019 roku zawodów o Puchar Burmistrza Świecia. Na starcie stanęło 430 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Wśród ogromnej konkurencji nasi zawodnicy zdobyli 13 medali (4 złote -5 srebrnych -...Wtryna SP6 w Kwidzynie