W roku 2020 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada 10 października (sobota). Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszania opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.
ZDROWIE PSYCHICZNE wg Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) to Pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka.

W życiu każdego człowieka przychodzą trudniejsze momenty kiedy jest ciężko na duchu. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na gorsze samopoczucie. Ważne jest, aby zwracać uwagę na m.in takie objawy jak obniżony nastrój, długotrwały smutek, zmęczenie, lęk. Są to nieuniknione stany, jednakże dobrze jest nie lekceważyć ich, gdyż utrzymujące się dłużej tego typu objawy mogą prowadzić do rozwinięcia się chorób psychicznych.

Jak dbać o zdrowie psychiczne?

Pobierz prezentację.

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/10/brain-4521214_1920-1024x683.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/10/brain-4521214_1920-150x150.jpgadminBez kategoriiW roku 2020 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada 10 października (sobota). Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszania opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące...Wtryna SP6 w Kwidzynie