Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i Wolontariuszki został na stałe wpisany do kalendarza Stowarzyszenia AKWEDUKT. Już po raz czwarty wolontariusze z różnych środowisk szkolnych oraz organizacji pozarządowych spotkali się na obchodach tego święta. 13 grudnia 2019 r., wbrew przesądom, okazał się szczęśliwy dla uczestników imprezy, bowiem gospodarze przygotowali loterię fantową, w której każdy los wygrywał. Oprócz tego na wolontariuszy czekało wiele atrakcji, m.in. warsztaty kreatywnego zdobienia bieżników, przygotowywania ozdób świątecznych oraz  warsztaty fotograficzne i bębniarskie, które zrobiły chyba największe wrażenie. Prowadzący je muzyk z Konga przywiózł aż 70 instrumentów, z przewagą bębnów.
W ciągu kilku minut zmieniliśmy się w jeden zespół wybijający cudowne rytmy, bawiąc się przy tym jak dzieci. Kto stracił przy tym za dużo energii, mógł ją uzupełnić na słodko lub słono, ponieważ przygotowano pyszny poczęstunek.

W auli I LO tego dnia rozbrzmiewały nie tylko afrykańskie rytmy, ale i wiele języków, bo w imprezie uczestniczyło wielu gości z różnych stron świata. Nikt jednak nie czuł się inny, a język nie stanowił bariery. Oby więcej takich wydarzeń, podczas których możemy być razem w swej różnorodności!

Naszą szkołę reprezentowały pp. D.Chodorowska i I.Lipiec z uczniami z kl. 7e i 8e.

adminBez kategoriiMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza i Wolontariuszki został na stałe wpisany do kalendarza Stowarzyszenia AKWEDUKT. Już po raz czwarty wolontariusze z różnych środowisk szkolnych oraz organizacji pozarządowych spotkali się na obchodach tego święta. 13 grudnia 2019 r., wbrew przesądom, okazał się szczęśliwy dla uczestników imprezy, bowiem gospodarze przygotowali loterię fantową, w...Wtryna SP6 w Kwidzynie