Szanowni Państwo,
działając na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.), zobowiązującego dyrektora szkoły do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu uczniów w placówce, a także zgodnie z § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r. poz. 1604), za zgodą organu prowadzącego, zawieszam w terminie 2- 3 lutego br. zajecia dydaktyczno-wychowawcze.
Konieczność podjęcia powyższej decyzji wynika z utrzymujących się bardzo niskich temperatur powietrza w dniach poprzedzających wskazany termin (około –15°C) oraz prognozowanego dalszego spadku temperatury w dniach 2–3 lutego 2026 r. około –20°C, co może stwarzać realne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa uczniów oraz pracowników placówek, w szczególności podczas dojazdów do szkół oraz pobytu w budynkach szkolnych.
Jednocześnie informuję, że w dniach 2–3 lutego 2026 r. zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze w godzinach pracy swietlicy tj. od 6.45 do 16.15 dla uczniów, których rodzice lub opiekunowie prawni nie będą mogli zapewnić opieki we własnym zakresie. Zajęcia te będą prowadzone z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz pod nadzorem wyznaczonych nauczycieli.
Mając na uwadze nadrzędny obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i opieki, zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w powyższym terminie jest w pełni zasadne.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor- Danuta Chodorowska

https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/03/exclamation-748366_1920-1024x724.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2020/03/exclamation-748366_1920-150x150.jpgadminBez kategoriiSzanowni Państwo, działając na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.), zobowiązującego dyrektora szkoły do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu uczniów w placówce, a także zgodnie z § 18 rozporządzenia...Wtryna SP6 w Kwidzynie