Finały Wojewódzkie w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców.
Człuchów 5.04.2019r.

Zawody odbyły się w dniu  5.04.2019r w Człuchowie. Uczniowie klas IV mieli do pokonania dystans 850m, uczniowie klas V-VI dystans 1000m. W skład drużyny wchodziło 5 uczniów z klasy IV i 5 uczniów z klas V-VI. Nasza szkoła wywalczyła na zawodach powiatowych I miejsce w Kategorii Dziewcząt i I miejsce w kategorii Chłopców. To dało nam awans do Finałów Wojewódzkich. Trasa była bardzo trudna, rozpoczynała się biegiem po plaży, następnie pod stromą górę około 200 metrów, później wiodła piaszczystą drogą leśną, kończyła się zbiegiem z górki i wiodła do mety płaską drogą. Należy powiedzieć, że w jednym biegu biegło ok 130 osób. Bieg był bardzo trudny.
Dziewczęta reprezentujące szkołę to uczennice klas lekkoatletycznych, chłopcy to uczniowie klas piłkarskich, lekkoatletycznych i koszykarskiej.
Zobacz galerię zdjęć z zawodów:
Składy Zespołów:
Dziewczęta Młodsze
Zofia Kędzierska          klasa Ve (rocznik klasy IV)
Alicja Mikulska             klasa Ve (rocznik klasy IV)
Natalia Wawrzyn          klasa IVe
Zuzanna Buksińska      klasa IVe
Wiktoria Grembowska   klasa IVe
Mariia Kazansteva        klasa IVe (zawodniczka rezerwowa)
Dominika Wójcik          klasa IVe (zawodniczka rezerwowa)
Dziewczęta Starsze
Zuzanna Śliwa             klasa VIe
Laura Tul                     klasa VIe
Julia Pietras                 klasa VIe
Zuzanna Zedlewska      klasa VIe
Weronika Witońska       klasa Ve
Domicela Serocka         klasa VIe (zawodniczka rezerwowa)
Kinga Jóźwik                klasa Ve (zawodniczka rezerwowa)
Chłopcy Młodsi
Paweł Dobrowolski        klasa IVa
Marcel Zimnicki            klasa IVe
Kacper Szczygieł           klasa IVa
Wojciech Rożniata         klasa IVa
Bartek Gółkowski          klasa IVa
Chłopcy Starsi
Kacper Stępień             klasa VIc
Stanisław Omernik        klasa VIc
Wiktor Oprawa             klasa VIc
Piotr Surdyka               klasa Ve
Mateusz Sipa                klasa Vc
Dziewczęta w klasyfikacji drużynowej zdobyły wysokie VII miejsce, chłopcy XI.
Należy powiedzieć, że w jednym biegu startowało 22 drużyny (22 powiaty są w naszym województwie), każda drużyna liczyła po 5 zawodników plus dzieci z biegów powiatowych, które zdobyły miejsca od I do III.
Nasz Mistrz Miłosz Wesołowski znowu nie zawiódł.
Złoty medal w biegu indywidualnym dla Miłosza Wesołowskiego z klasy VIIIa na dystansie 2000m.
W biegu kategorii Młodzik startowało 100 osób, Miłosz Wesołowski po pięknym finiszu zdobył złoty medal i jest najlepszym Zawodnikiem Województwa Pomorskiego.
To nie koniec sukcesów Miłosza w dniu 30 marca 2019r w Garczynie odbył się Makroregion Pomorski i Miłosz Wesołowski zdobył złoty medal w biegu na dystansie 2000m.
Na wyróżnienie zasługuje Milena Frej, która w Człuchowie na dystansie 1500m przybiegła na 17 miejscu. W biegu startowało ok 100 dziewcząt.
Uwaga wiadomość z ostatniej chwili, w dniu dzisiejszym tzn 7.04.2019 odbył się bieg Uliczny w Chełmnie, Miłosz Wesołowski zdobył złoty medal, a Milena Frej ukończyła bieg Na 7 pozycji.
Brawa dla Naszych Sportowców i gratulacje dla Trenerów.
https://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2019/04/20190405_102816-min-1024x576.jpghttps://sp6kwidzyn.pl/wp-content/uploads/2019/04/20190405_102816-min-150x150.jpgadminBez kategorii  Finały Wojewódzkie w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Człuchów 5.04.2019r. Zawody odbyły się w dniu  5.04.2019r w Człuchowie. Uczniowie klas IV mieli do pokonania dystans 850m, uczniowie klas V-VI dystans 1000m. W skład drużyny wchodziło 5 uczniów z klasy IV i 5 uczniów z klas V-VI. Nasza szkoła wywalczyła na...Wtryna SP6 w Kwidzynie